Otsi      Print      Sisukaart

 

Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme nüüd uuesti

Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme nüüd uuesti

Autor: Virgo Siil
Ilmumisaeg: oktoober 2019

Edulood on igavad - vähemalt need, kus juttu on vaid edust ning näitamata jäävad selle saavutamiseks ületatud raskused. Märksa põnevam on lugeda või vaadata lugu inimesest, kes enne sihini jõudmist pidi maadlema kõhkluste ja valeotsuste, konkurentide, kolleegide, sõprade ja ehk ka eeskujudega. Sama lugu on teadlastega - meie teadlased on ülemaailmses konkurentsis tipptegijad, kuid reeglina näeme neid vaid pjedestaalil, aga mitte enne võidukat finišit või etapivõitu rühmamas ja takistusi ületamas.

See raamat annab teadushuvilistele ja avalikkusele ning teadustööga tegelda tahtjatele aimu teadustöö varjatud raskustest, kuid saadab sõnumi ka juba teadusele näpu andnud noortele: te pole oma probleemidega üksi. Lugeja saab tuttavaks teadusmaailma toimemehhanismidega minevikus, olevikus kui ka võimalikus tulevikus. Tegijal juhtub mõndagi - ja osa juhtunust on (vähemalt meenutustes) ka võrdlemisi koomiline.

Oma ämbritest, komistuskividest, äpardustest, apsudest ja miiniväljadest räägivad Jüri Allik, Leho Tedersoo, Kristi Vinter-Nemvalts, Rein Taagepera, Tiiu Koff, Enn Tõugu, Karin Kogermann, Tiit Tammaru, Maarja Kruusmaa, Els Heinsalu, Ülo Niinemets, Birute Klaas-Lang, Kaupo Voormansik, Andra Siibak, Mari Moora, Jaan Ginter, Marko Mägi, Kristjan Kask, Urmas Kõljalg, Katrin Tiidenberg, Tõnu Esko ja Tarmo Soomere.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate