Otsi      Print      Sisukaart

 

 

Ajalugu ja sotsiaalteadused

Kuva: Uuemad eespool Pealkirja järgi  Lehekülg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Elizabeth, kuninganna

Elizabeth, kuninganna

Autor: Alison Weir

1558. aastal troonile tõustes sai Elizabeth Tudor oma õelt Marylt päranduseks „kurvas olukorras" kuningriigi, kõrvalise nurgakese usu- ja poliitilistest tülidest lõhestatud Euroopa äärealal, mille järele limpsasid keelt nii Hispaania kui ka Prantsusmaa.

19.90
 
Elukanga karmid mustrid

Elukanga karmid mustrid

Autor: Eerik Purje

Kahekümnenda sajandi keskel algas aeg, mil eestlaste elukangaid karmilt musterdati ja hingi valusalt muserdati. Ent oma võlu on ka karmidel mustritel.

13.80
 
Enne ja pääle Stalini surma. Haapsalus õpetajaks õppimas, 1952-1956

Enne ja pääle Stalini surma. Haapsalus õpetajaks õppimas, 1952-1956

Autor: Aare Laanemäe

Sõjajärgne provintslik väikelinn, kitsad olud, vaimne surutis... Ent viimaseid aastaid tegutsenud Haapsalu seminar koondas nii õpilaste kui õpetajate näol väga ärksat ja esinduslikku seltskonda, noorusaeg on vähemalt tagasivaates enamasti ikka ilus ning noored - lihtsalt noored oma unistuste ja püüdlustega, millest osal oli määratud täituda, osal mitte.

10.90
 
Euroopa ajaloo ristteed

Euroopa ajaloo ristteed

Autor: Robert Stradling (koostaja)

Raamat koondab Euroopa Nõukogu korraldatud viie ajalookonverentsi materjale, mis käsitlevad valikut Euroopa ajaloo sõlmpunktidest (aastaid 1848, 1912-13, 1919, 1945 ja 1989), mil leidsid aset või said alguse suuremad muutused.

Raamat on läbi müüdud
 
Euroopa ühendamise lugu

Euroopa ühendamise lugu

Autor: Paavo Palk

Arvustajad võtsid Paavo Palgi "Euroopa ühendamise loo" esmatrüki 1999. aastal hästi vastu, sest raamat andis üksikasjaliku Eesti-keskse ülevaate Euroopa ühendamise mõtte ajaloost ja Euroopa Liidu tegevustest.

Raamat on läbi müüdud
 
Euroopa üldine kiriku ajalugu selle algusest tänapäevani

Euroopa üldine kiriku ajalugu selle algusest tänapäevani

Autor: Riho Saard

Raamat annab ülevaate ristiusu ja kristliku kiriku tekkest ja muutumisest Kristuse aegadest tänapäevani. Paralleelselt Euroopa kirikulooga tehakse pikemaid ekskursse Eesti kirikulukku. Raamat on mõeldud nii huviliste laiale ringile kui kõrgkooliõpikuks.

Autori(te)st:
Riho Saard on teoloogiadoktor.

Raamat on läbi müüdud
 
Harjumaa mõisad ja mõisnikud

Harjumaa mõisad ja mõisnikud

Autor: Alo Särg

Rikkalikult illustreeritud ülevaade kõikide teadaolevate Harjumaa territooriumil asunud rüütlimõisate ajaloost ja tänapäevast alates nende esmamainimisest. Raamatus räägitakse ka käsitletava piirkonna mõisatega seotud tuntumatest baltisaksa aadlikest. Lisaks rüütlimõisate register kihelkonniti ja isikunimede register.

13.74
 
Henry VIII kuus naist

Henry VIII kuus naist

Autor: Antonia Fraser

"Lahutas, jäi peast ilma, suri, lahutas, jäi peast ilma, elas kuninga üle..." – selle tuntud vemmalvärsiga on kuningas Henry VIII kuus naist tavateadvuses defineeritud mitte niivõrd oma elude kaudu, kuivõrd viisi kaudu, kuidas need elud lõppesid.

16.30
 
Hertsog Magnus: tema elu ja aeg

Hertsog Magnus: tema elu ja aeg

Autor: Andres Adamson

Liivimaa kuningaks pürginud hertsog Magnus on ajalooline tegelane, kellest vist küll kõik on kuulnud, kuid peaaegu mitte keegi ei tea tast suurt midagi peale nime ja eksliku väite, et Põltsamaa oli tema "kuningriigi" pealinn.

Raamat on läbi müüdud
 
Hiiumaa mõisad

Hiiumaa mõisad

Autor: Alo Särg

Vanasti, kui maailm loodi, lõi ka jumal Hiiumaa, luuletas Juhan Smuul Gustav Ernesaksa „Tormide ranna" tarvis. Lennart Meri täpsustas, et Hiiumaa on loodud selleks, et püsida igavesti ja mitte kuraditki karta. Hiiumaa on mandrieestlaste jaoks alati olnud pisut müstiline, isemoodi koht, kus laiusid kaua põlised hiiemetsad, jooksid ringi libahundid ja tegutsesid randröövlid.

18.50
 
Lehekülg: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate