Otsi      Print      Sisukaart

 

Kes kardab vaktsiine?

Kes kardab vaktsiine?

Autor: Andrea Grignolio
ISBN: 978-9949-688-08-1
Ilmumisaeg: september 2020

Vaktsiinid juhtisid meid pimedast keskajast valgustusajastusse. Tänu vaktsiinidele ei kannata lapsed enam igapäevaselt meningiidi, hepatiidi, kopsupõletiku, sepsise ja mitmesuguste teiste surmaga lõppeda võivate nakkuste käes. Paraku oleme aga liikunud ajastusse, kus teadusliku kirjaoskamatuse on asendanud teaduslik eitamine.

Andrea Grignolio räägib vaktsineerimisvastase liikumise ajaloost ja võtab luubi alla poliitilised, evolutsioonilised, sotsioloogilised ja meditsiinilised mõjud, mis määravad selle, kuidas me vaktsiine tajume. Ta vaatleb muutusi arsti ja patsiendi suhetes, miks on meist ühiskonnana saanud skeptikute asemel küünikud, kuidas tajume riski ja millega seda põhjendame.  

„Kes kardab vaktsiine?" pakub ka lahenduse: praktilised suunised, kuidas eristada head teavet halvast. Et aina enam vanemaid otsustab oma lapsed vaktsineerimata jätta ja kuna vaktsiinvälditavate nakkushaiguste puhanguid on aina rohkem, on Grignolio teos igati õigeaegne ja oluline täiendus probleemile, mida ei saa enam eirata.  

Tegemist on esimese raamatuga, milles käsitletakse sotsiaalset vastupanu vaktsiinidele, vaadeldes riskide eksliku tajumise neurokognitiivseid aluseid, mis panevad vanemaid keelduma oma laste vaktsineerimisest potentsiaalselt surmavate haiguste vastu. Teos on kasulik ka seepärast, et psühholoogiliste selgituste ja kommunikatsioonistrateegiate tõhususe uuringute valguses antakse soovitusi, kuidas üldsusele suunatud kommunikatsioon peaks paranema, selleks et üldsust märgata ja suunata ratsionaalsete valikute poole. Seda  eelkõige nende puhul, kes ei ole otsustanud mitte seepärast, et ei mõistaks vaktsineerimise kasulikkust, vaid psühholoogilise vastupanu pärast, mis tuleneb teatud allkultuuridele omasest survest ja valeteabe levitamisest.  

Itaalia keelest tõlkinud Annika Tõnne.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate