Otsi      Print      Sisukaart

 

Talise sõnaraamat

Talise sõnaraamat

Autor: Talis Bachmann
Lehekülgi: 448
ISBN: 978-9949-688-15-9
Ilmumisaeg: detsember 2019
Hind:
22.00

Psühholoogi ning Tartu Ülikooli kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professori Talis Bachmanni elulooraamat on üles ehitatud tavapärasest vägagi erinevas laadis: alfabeetilises järjestuses sõnastikuna, mis vahel üldisemate ja vahel spetsiifilisemate märksõnade all kirjutab põhjalikult lahti autori kogu elukäigu ja teadussaavutused. Raamatusse mahub palju eluloolist alates lapsepõlvest ja haridusteest kuni pere- ja tööeluni ning Eesti üldiste olude kirjeldusteni, aga ka autori teaduskäsitluste põhiseisukohti ja tuumikpõhimõtteid.

Ajatuks muudab raamatu asjaolu, et peale silmapaistva inimese isikuloo kannab käsitlus ka märkimisväärset kultuuriloolist mastaapi: kirjeldatakse Eesti psühholoogiateaduse olulisi aastakümneid, arenguid Eesti ülikoolides ja haridusmaastikul, Eesti psühholoogide suhteid välismaiste kolleegide ja institutsioonidega ning ka Eesti viimase viiekümne aasta kultuurielu üldisemas plaanis.  

„Talis Bachmann on oma pika teadlasekarjääri jooksul tulnud lagedale paljude originaalsete ideedega. See raamat annab hästi edasi nii neid ideid endid kui ka inimest nende ideede taga." - Jaan Aru, Tartu Ülikooli ja Berliini Humboldti Ülikooli ajuteadlane ja psühholoog

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate