Otsi      Print      Sisukaart

 

Hawking ja mustade aukude mõistatus

Hawking ja mustade aukude mõistatus

Autor: Luca Novelli
Lehekülgi: 128
ISBN: 978-9949-688-28-9
Ilmumisaeg: oktoober 2020
Hind:
8.00

Tuntud astrofüüsikut Hawkingit on võrreldud kolme ajaloo suurima geeniuse, Galileo, Newtoni ja Einsteiniga. Ta uuris musti auke ja otsis vastust kõige keerukamatele küsimustele, mida inimkond on esitanud: kuidas universum sündis? Kui suur see on? Kui kaua see on eksisteerinud? Mis oli enne? Kuidas see lõpeb?

 See raamat on Hawkingi illustreeritud elulugu päeviku vormis. Stephen alustab oma jutustust lapsepõlvest sõjajärgsel Inglismaal, koos parima sõbra Howardiga majavaremetes mängimisest ning ajaviiteks kellade ja raadiote lahtikruttimisest - aga mitte kokkupanemisest. Seejärel tekib temas huvi universumi vastu, ta õpib ülikoolis, reisib... kuid siis tabab teda kuri haigus. Stephen ei anna alla ja teeb kõigele vaatamata avastused, mis toovad talle kuulsuse.

„Ma ei loobu millestki, mida elu mulle pakub. Osalen konverentsidel, telesaadetes, proovin järele isegi kaalutus olekus lendamise, mida pakub üks kosmosereiside ettevõte. See ettevõte reserveerib mulle ka koha ühele oma esimestest maavälistest liinilendudest...

 2014. aastal tuleb minu naise Jane'i raamatu põhjal välja film „Kõiksuse teooria". Mind kehastab Eddie Redmayne. Ta saab selle rolli eest parima meespeaosatäitja Oscari. Filmi nägemine on minu jaoks tohutu elamus. Ma ei lõpeta leiutamist, fantaseerimist, plaanide tegemist. Teen kaastööd isegi dokumentaalfilmile pealkirjaga „Hüvasti, Maa ehk kuidas koloniseerida planeeti". Seda võib vaja minna, kui inimkond jätkab Maa ja selle ressursside hävitamist."  

„Hawking" on esimene raamat suurvaimudest kõnelevas sarjas, kus kogu maailmas tuntud teadlased, mõtlejad, ja leiutajad jutustavad minavormis oma elust ja tööst. Raamatud on kirjutatud lastepäraselt ja päevikuna ning rikkalikult illustreeritud. Keerulisemaid sõnu aitab mõista ja meelde jätta viimastel lehekülgedel toodud praktiline sõnaraamat.  

Itaalia keelest tõlkinud Els Heinsalu.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate