Otsi      Print      Sisukaart

 

Sama hästi kui venelaste maa. Roosevelt, Churchill ja Stalin ning Balti küsimus Teises maailmasõjas

Sama hästi kui venelaste maa. Roosevelt, Churchill ja Stalin ning Balti küsimus Teises maailmasõjas

Autor: Kaarel Piirimäe
Lehekülgi: 336
ISBN: 978-9949-688-27-2
Ilmumisaeg: august 2020
Hind:
19.50

Kuidas läks nii, et vaatamata MRP ilmsele kuritegelikkusele, Baltimaade Nõukogude Liidu poolt annekteerimise vägivaldsusele ja kõikide okupeeritud riikide iseseisvuse taastada lubanud Atlandi hartale jäid Eesti, Läti ja Leedu pärast Teist maailmasõda ikkagi Stalini terrorivõimu alla? Miks lääneriigid sellega nõustusid? Või kas ikka nõustusid?

Suursaadik Margus Laidre, PhD:

Vastupidiselt Francis Fukuyama omaaegsele lennukale lausele ajaloo lõpust pole ajalugu meid maha jätnud, vaid seda saab iga päevaga üha rohkem. Nagu sagenevad ka katsed minevikku propagandistlikult väärkohelda. Selle vältimiseks tuleb oma ajalugu tunda ja selle keerdkäike aduda. Suurepärase võimaluse meie dramaatilise lähiajaloo kogemiseks ja seda varasemast uue vaatenurga alt annab Kaarel Piirimäe uurimistöö Balti küsimusest Teises maailmasõjas USA, Suurbritannia ja Nõukogude Liidu vahelises kolmnurgas. Oleme siiani liiga mustvalgelt käsitlenud lääneliitlaste poolehoidu meie iseolemisele... Loodetavasti toob ajaloo parem tundmine ja tunnetamine meile ka võimaluse õigete otsuste langetamiseks tänasel päeval.

Professor Karsten Brüggemann, Tallinna Ülikool:

Selle uurimuse juures on silmapaistev, kui sisutihedalt kirjeldab Piirimäe paljude välispoliitikanõunike arutelusid Londonis ja Washingtonis, Atlandi-üleseid kaalutlusi ning Nõukogude diplomaatilisi sekkumisi.

 

KAAREL PIIRIMÄE (1979) on Tartu Ülikooli dotsent ja Eesti Sõjamuuseumi vanemteadur. Ta õpetab 20. sajandi ajalugu ning uurib Baltimaade rolli selles. Praegu tegeleb ta peamiselt külma sõja lõpu ja Balti riikide iseseisvuse taastamise ajaga.

 

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate