Otsi      Print      Sisukaart

 

Südametud

Südametud

Autor: Giuseppe Conte
Lehekülgi: 240
ISBN: 978-9949-688-34-0
Ilmumisaeg: november 2020
Hind:
17.90

Kapten Guglielmo Kuri asub oma galeerlaeval „Grifona" Genovast teele põhjapoolsetele meredele. Tema eesmärk on välja selgitada, kas tema valduses olev väärtuslik objekt, Caesarea vallutamisel saagiks saadud kuusnurkne smaragdnõu, võib olla ehtne Püha Graal. 

Laev asub Genovast teele, aga peatselt on Guglielmo sunnitud oma missiooni kõrvale jätma ja tegelema märksa olulisema probleemiga: üks laeva meremeestest leitakse jõhkralt mõrvatuna, süda rinnast välja rebitud. Laevakirjutaja Oberto da Noli abil asub kapten süüdlast otsima ja kaitsma ülejäänud laevameeskonna elu. Paraku ei jää see mõrv viimaseks.

Laevakirjutaja ülestähendused vahelduvad noore naise, Genova vana ja väärika suguvõsa järeltulija Giannetta Centurione minajutustusega. Giannetta on määratud abielluma võimsa suguvõsa pärija Corradino Fieschiga, kuid tüdruk on tõrges: ta on armunud ühte teise kenasse noorde mehesse ja kavatseb koos temaga põgeneda. Sellest plaanist saavad alguse ootamatud ja dramaatilised sündmused.


Giuseppe Conte (1945) on tuntud Itaalia prosaist ja luuletaja, kes on avaldanud mitmeid Itaalia kirjandusauhindu pälvinud romaane, töötanud kirjastuses Guanda luuletoimetajana teinud kaastööd paljudele ajalehtedele ja ajakirjadele.


Itaalia keelest tõlkinud Eda Ahi. Raamat ilmub Eesti Kultuurkapitali toetusel.    

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate