Otsi      Print      Sisukaart

 

23 asja, mida teile kapitalismist ei räägita

23 asja, mida teile kapitalismist ei räägita

Autor: Ha-Joon Chang
Lehekülgi: 268
ISBN: 978-9949-527-09-0
Ilmumisaeg: jaanuar 2014
Hind:
14.90
9.50

Miks saavad ettevõtete juhid palju kõrgemat palka, kui nende tööpanus vääriks? Kas tööstuse asendamine õhu müümisega on ikka parim viis majandust arendada? Kui turg on vaba, miks siis äriajamist nii rangelt kontrollitakse? Kas on võimalik, et interneti tähtsust ülehinnatakse? Miks nõutakse, et algajad ettevõtted vanade tegijatega vabalt konkureeriksid? Kas vaeste viletsus on tõesti nende endi süü?

 Sellest raamatust leiab vastused nii neile kui ka paljudele teistele küsimustele. Üheks maailma mõjukaimaks mõtlejaks (Prospect Magazine, 2013) hinnatud Ha-Joon Chang selgitab elaval ja kaasahaaraval viisil seda, mis viimase paari kümnendi jooksul kapitalismiga juhtunud on, ja kuidas seda toimivamaks ja inimnäolisemaks timmida.

 Autorist:

1963. aastal Seoulis sündinud Ha-Joon Chang õpetab Cambridge'i ülikoolis majandusteadust. Tema varasematest raamatutest on tuntumad „Kicking Away the Ladder: Development Strategy in Historical Perspective" (2002) ja „Bad Samaritans: The Myth of Free Trade and the Secret History of Capitalism" (2008). Ha-Joon Changi koduleht: www.hajoonchang.net.

Tallinna Ülikooli sotsiaalpsühholoogia professor Mati Heidmets:

 Üleilmastumine ja vabaturg pole kaasa toonud õiglasemat ja turvalisemat elu. Vahe rikaste ja vaeste vahel käriseb, rahulolematus ja agressiivsus on tõusuteel. Chang peab oluliseks põhjuseks seda, et vabaturg ja rahamaailm on ühiskonnal üle pea kasvanud. Heauskselt tööriistadena kavandatud turg ja finantssüsteem on juhtohjad enda kätte haaranud: börsimaakler otsustab kümnete tuhandete elusaatuse üle, reitinguagentuur laseb allavett terveid riike. Sellises olukorras on paras aeg ennast ebamugavalt tunda, arvab Chang. Kõik, kes seda tunnet jagavad, võiksid Changi lugeda.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane:

 Raamat paneb lugeja mõtlema vabaturu käsitluse kasutuspiiride üle tänapäeva majanduses. Näiteks lubades piiramatuid rahanduslikke uuendusi, jõudis meie innovatsioonivõime kaugele ette reguleerimisvõimest, mille tulemuseks oligi globaalne majanduskriis. Uue kriisi vältimiseks peaksime me autori arvates „lihtsalt keelustama komplitseeritud finantsinstrumendid, juhul kui ei suudeta üheselt tõestada, et neist ühiskonnale pikas perspektiivis tulu tõuseb".

Kultuurileht Sirp:

http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=21444:2014-04-03-16-35-50&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13&issue=3483

Ajakiri Vikerkaar:

http://www.vikerkaar.ee/chang-ja-tema-23-asja/

 

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate