Allahindlus!

Chineasy. Lihtne nagu hiina keel

ShaoLan Hsueh

 

Chineasy on uus visuaalne meetod, mille eesmärgiks on teha hiina kirjamärkide lugemine lõbusaks ja hõlpsaks. Jättes meelde kõige sagedamini esinevad kirjamärgid – keele ehitusklotsid -, suudab lugeja kärmelt haarata põhimõisteid ja sõnade tähendust, saavutada enesekindluse hiina kirja lugemisel ning ühtlasi parema arusaamise hiina keelest ja kultuurist.

Hiina on koduks igivanadele traditsioonidele, hingematvalt kaunitele kunstiteostele ja hetkel ühele maailma tugevaimale majandusele. Sestap pole sugugi üllatav, et viimastel aastatel on paljud noored, aga ka ärimaailmas tegutsejad hakanud järgima trendi liikuda ida suunas. Üha enam pööratakse tähelepanu Hiinale, Taiwanile, Jaapanile, Lõuna-Koreale ja teistele Aasia riikidele, mis on muutunud populaarseteks turismisihtkohtadeks ning kasvava tähtsusega kultuuri-, finants- ja tööstuskeskusteks.

Hiina keelt on juba pikka aega peetud kõige raskemini omandatavaks suureks keeleks, enamjaolt kirjamärkide rohkuse ja keerukuse tõttu. Kui Chineasy autor, Taiwanil sündinud, kuid suurema osa oma elust Inglismaal veetnud ShaoLan Hsueh hakkas oma Suurbritannias sündinud lastele hiina keelt õpetama, adus ta, kui kaelamurdvad on hiina kirjamärgid teiskeelsete jaoks. See oli tema lastele nagu Hiina piin! Sestap veetis ta aastaid, otsides lõbusat ja kerget meetodit, kuidas õpetada lapsi hiina keelt lugema, ning jõudis järeldusele, et mitte ükski praegu kasutatav viis pole piisavalt köitev. Niisiis lõi ta omaenda meetodi hiina kirjamärkide lugemaõppimiseks – Chineasy.

Hiina keelt õpetatakse traditsiooniliselt umbes 180 kuni 215 radikaalist koosnevate seeriate kaudu. Neid radikaale saab seejärel kasutada hiina kirjamärkide moodustamiseks. Chineasy on selle kirjamärkide kogumi jaganud kõige põhilisemateks ja sagedamini ette tulevateks vormideks – see lubab õppida vähem ja lihtsamaid radikaale, mis selles raamatus kannavad nime „ehitusklotsid”. Chineasy eesmärgiks ongi õpetada lugema hiina kirjamärke lihtsate ja lõbusate piltide kaudu, seostades kirjamärgi tähenduse tugevalt visuaaliga. Vaid ühe väikese ehitusklotside komplekti abil on võimalik moodustada hulganisti uusi kirjamärke ja fraase – ja hiina keel polegi enam nii keeruline!

Väljaande info:
Lehekülgi

192

ISBN

978-9949-527-24-3

Ilmumisaeg

Original price was: 15.80€.Current price is: 2.00€.

Laos