Läbi müüdud

Eesti Vabariigi preemiad 2020

„Eesti Vabariigi preemiad 2020″ koondab lood meie riigi väärikaimate tunnustuste – teaduspreemiate, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi-, kultuuri- ja hariduspreemiate – laureaatidest, nende tööst ja säravatest ning erakordsetest saavutustest.
See on raamat kõige teravamatest tippudest, erilistest kordaminekutest, mis on vormistunud professionaalsest võimekusest, sisemisest põlemisest ja raamidest välja murdmisest, aga ka vaimustusest ning kompromissitust armastusest oma eri- või tegevusala vastu. Iga lugu nende kaante vahel on kui ood arukusele ja töökusele, mis koos lihvivad loomulikud talendid oma ala väljapaistvaimateks esindajateks.

Kogumik ühendab ja ülendab neid, kes on muutnud meie kõigi elu Eestimaal paremaks ja ilusamaks. Selle läbivat mõtet iseloomustavad kultuuri elutööpreemia laureaadi Paul-Eerik Rummo sõnad preemiate üleandmisel: „Sisuliselt ju oleme üle vaimu ja keha, humanitaaria ja reaalia, kunsti ja teaduse, teaduse ja religiooni, poliitika ja juriidika, majanduse ja sotsiaalia, ökonoomika ja ökoloogia ja nii edasi ja nii tagasi veidratest vastandamistest. Sest meil on aru peas.” Sellesse on koondunud teadmised ja väärtused, mis on just meile ja just praegu meie oma riigis kõige olulisemad.

Väljaande info:
Lehekülgi

360

ISBN

1406-2321

Köide

Kõvakaaneline

Ilmumisaeg