Läbi müüdud

English Literary Reader

Anne Lange

Inglise kirjanduse lugemik on mõeldud kas inglise kirjanduse kursuse läbiviimiseks inglise keele süvaõppega koolides või täiendavaks lugemiseks gümnaasiumiastme inglise keele tundides.Raamat on kronoloogiline ja annab ajastu kõige olulisemate kirjanike ning nende tekstide käsitlemise eel ülevaate ka ajaloolisest taustast.

Raamatu esimene peatükk on anglosaksidest ja “Beowulfist”, järgnevad keskaeg (Chaucer ja kuningas Arthuri legendid), renessanss (Thomas More, John Donne, Shakespeare), 17. sajand (John Milton ja John Bunyan), valgustussajand (Alexander Pope, Jonathan Swift, Daniel Defoe, William Blake), romantism (Wordsworth, Coleridge, lord Byron, Jane Austen), viktoriaanid (Dickens, Thackeray, Stevenson, Wilde), modernism (Kipling, Eliot, Joyce, Woolf, Lawrence, Forster) ja 20. sajandi teise poole kirjandus (Orwell, Tolkien, Dylan Thomas, Graham Greene, Golding, Murdoch, Ian McEwan ja Arundhati Roy).

Ajatabelid, fikseerides eelkõige sündmusi Suurbritannias, hõlmavad olulisi daatumeid kogu maailma ja muidugi ka Eesti ajaloost; teksti ilmestavad kaardid ja pildid. Seitsmes lisas on ära toodud Inglismaa ja Suurbritannia vaitsejad, piibli raamatud, inglise keeles kirjutanud Nobeli preemia laureaadid, Poets Laureate, Bookeri preemia laureaadid, näpunäited essee kirjutamiseks, valikbibliograafia õpikus käsitletud autorite eesti keeles ilmunud tõlgetest.

Anne Lange on tõlkija ning Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi inglise keele õpetaja.

Väljaande info:
Autor

Lehekülgi

164

ISBN

9985-9382-1-6

Ilmumisaeg