Allahindlus!

О финно-угорских народах и в шутку, и всерьез

Яак Прозес

Яак Прозес издал в 2015 году книгу «Kas Putin on vepslane». В русском переводе добавлен материал о финно-уграх, проживающих в Эстонии, а также данные и анализ последней переписи населения. В отдельной главе представлены сведения об организациях, сотрудничающих с финно-угорскими народами. С помощью наблюдений автора можно почувствовать атмосферу, царящую в областях проживания финно-угров, ощутить их образ мыслей. Книга написана живым языком и полна доброго юмора.

*  *  *

Suhtlemine on kõige tähtsam – kui sa ei suhtle, siis ka ei juhtu midagi, ja lood jäävad tulemata. Reisides kogetakse midagi, mida muidu ei tunnetata. Juhuslikult juhtub – selles on enam mõttetera ja õpetlikkust, kui aimata oskame.

Aega peab olema. Üha enam valdab mind viimasel ajal tunne, et ajas on kõik kinni, täpsemini selles, kuidas me oma aega kulutame. Kiirus tapab kõik: muudab ümbritseva halliks, inimesed asjadeks, asjad rahaks ja tunded olematuks.

Eelkõige kajastavad need lood soome-ugri rahvaste olukorda ja olustikku, tehes seda nii, nagu reisiraamatud või õpikud ei tee. Nende abil võib mõista Venemaa soome-ugri aladel valitsevat õhustikku ja mõtteviise. Hõimurahvaste juurde jõudmiseks pole kunagi hilja.

Jaak Prozese 2015. aastal ilmunud raamatu „Kas Putin on vepslane” venekeelsesse tõlkesse on lisatud Eestis elavate soome-ugri rahvaste tutvustus, viimaste rahvaloenduste andmed ja analüüs ning eraldi peatükk Eestis tegutsevatest soome-ugri rahvaste ja soome-ugri rahvastega koostööd korraldavatest organisatsioonidest.

Väljaande info:
Lehekülgi

168

ISBN

978-9949-527-73-1

Ilmumisaeg

Original price was: 10.50€.Current price is: 1.00€.

Laos