Tappidest lahti maailm

Philipp Blom

„Tappidest lahti maailm“ kirjeldab 17. sajandi vapustavatest kliimamuutustest tekkinud kriisi, mille käigus kujunes põhjalikult ümber toonase Euroopa ühiskondlik ja poliitiline elu. Sel väikese jääajana tuntud kliimaperioodil, kui järsult jahenenud ilm jättis järjepanu saagita ulatuslikke piirkondi, nii et tuhanded inimesed olid nälja tõttu sunnitud  põgenema ja otsima uut elu linnades, sai alguse hoopis uus Euroopa. Blom näitab drastilisi muutusi poliitikas ja kultuuris ning annab oma raamatus sõna ka tolle ajastu kõige prominentsematele mõtlejatele, kelle sulest sündisid üha laiemalt levinud vaated, mis aitasid maad tabanud kataklüsmiga toime tulla.

Meie praeguse kliimakriisi valguses võib raamatust leida juhtlõngu, kuidas saaks ka 21. sajandi probleemide lahendamisel tugineda ammustele õppetundidele.

Saksa keelest tõlkinud Anu Wintschalek.

„Samuti nagu meie ammused esivanemad, peame ka meie paratamatute pöördeliste muutustega toime tulema. Me peame nendega targalt kohanema, uute tingimustega leppima ja õppima nendega ümber käima. Ei ole mõtet kliimamuutusi lihtsalt eirata, niikaua kui katastroof käes.“  – Philipp Blom

 

Väljaande info:
Ilmumisaeg