Allahindlus!

Vene impeeriumi parlament ja Baltikum 1906–1917

Toomas Karjahärm

See raamat räägib hilise Vene impeeriumi poliitilisest ajaloost üleminekul isevalitsuselt põhiseaduslikule korrale aastail 1906–1917. Lähemalt jälgitakse parlamendi alamkoja Riigiduuma asutamist, struktuuri, töökorraldust ja otsuste langetamise mehhanismi, selle kohta impeeriumi võimuorganite süsteemis, antakse ülevaade tähtsamatest sündmustest ja seadusprojektidest duumas.

Üksikasjalisemalt käsitletakse Balti-temaatikat, Balti provintsidest valitud duumaliikmete seadusandlike algatuste ja arupärimiste menetlemist, poliitiliste jõudude teravaid debatte Balti piirkonna arengu põhimõttelistes küsimustes. Lühiülevaade on antud ka ülemkoja Riiginõukogu koosseisust ja tegevusest.

Autor püüab leida vastuseid küsimusele kuidas mõjutas üleminek absolutismilt dualistlikule monarhiale Eesti ja Läti arenguid, millised oli parlamentaarsed võimalused lahendada teravaid sotsiaalseid probleeme ühiskondliku konsensuse ja liberaalsete reformide abil.

Esmakordselt avaldatakse eestikeelses tõlkes suur hulk duumaga seotud dokumente ja andmestikku. Raamatust leiab biogramme kõigi Balti kubermangudest valitud duuma- ja Riiginõukogu liikmete kohta.

Väljaande info:
Lehekülgi

712

ISBN

978-9949-688-71-5

Köide

Kõvakaaneline

Ilmumiskuu

Oktoober

Ilmumisaeg

Original price was: 19.90€.Current price is: 9.00€.

Laos