Valter Heueri „Meie Keres“ – 2011. aasta parim spordiraamat

Kirjastuses Argo välja antud Valter Heueri raamat „Meie Keres“ tunnistati 20. aprillil toimunud Eesti Olümpiaakadeemia aastakonverentsil 2011. aasta parimaks spordiraamatuks ja pälvis esmakordselt välja antud Georg Hackenschmidti raamatuauhinna.

 Žürii esimehe ajakirjanik Priit Pulleritsu sõnul ei olnud valiku tegemine kerge, kuid žürii jõudis lõpuks otsuseni siiski üksmeelselt. „Meie Keres” on raamat, mis on tunnistuseks kahe mehe, maailmakuulsa maletaja Paul Kerese ja maletajast literaadi Valter Heueri, suurest pühendumusest. Lugejate ette jõudnud meistriteoses on autor põhjalikult, täpselt ja meeldejäävalt kirja pannud maailma kõrgeimasse maletippu jõudnud kaasmaalase elu- ja kannatusloo.

Kirjastuse poolt võttis auhinna vastu Andres Adamson, kes oli ka Valter Heueri postuumselt ilmunud raamatu toimetaja. Raamat koondab Valter Heueri eri ajal ilmunud kirjutisi Paul Keresest. Et autor ise ei jõudnud neid enam uuesti läbi kirjutada, on lisatud saatesõnad Ülo Tuulikult ja Hollandis elavalt maleliteraadilt suurmeister Genna Sossonkolt ning täiendavaid partiitekste. Eksmaailmameister Garri Kasparovi lahkel loal on kasutatud ka tema partiikommentaare. Raamatus olevad malelediagrammid ja tabelid valmistas ette meistrikandidaat Margus Sööt.

Georg Hackenschmidti raamatuauhinda annavad ühiselt välja Eesti Spordimuuseum ja Eesti Olümpiaakadeemia ning selle saab iga kalendriaasta jooksul ilmunud parim eestikeelne sporditeemaline raamat, mis räägib parimal moel spordist, spordi mõttest ja ausast mängust. Raamatuauhinna nime valikul lähtusid auhinna väljaandjad arusaamast, et Georg Hackenschmidt oli nii edukas sportlane kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud filosoof. Lähemalt Georg Hackenschmidti spordiraamatu-raamatuauhinnast: www.olympiaharidus.eu/index.php

Raamatuauhinna auhinnaskulptuuri autor on Jass Kaselaan. Auhinnakuju teostati skulptor Bruno Kadaku juhtimisel firmas Tormis Disain OÜ. Auhinnaskulptuur on valminud kahe Eesti Spordimuuseumile tehtud annetuse toel. Headeks annetajateks olid Kenneth Gorschkowi ning Viktor Palango omaksed, kelle toetus muuseumile andis kindlust ilus mõte teoks teha.