Saage tuttavaks: superlugeja Katri-Helena Allas

Meie teine uus superlugeja räägib endast ja raamatutest:

“Mina olen Katri-Helena Allas, 24 aastane lugeja. Hetkel paiknen Pärnus. Erialaselt olen 6. kursuse arstitudeng, ehk kõigi eelduste kohaselt saab minust sel suvel päris arst. Vabal ajal armastan lugeda, looduses jalutada ja jõusaalis kangi tõsta.

Lugeda olen armastanud juba päris väiksest saati, vanemate sõnul hakkasin lugema kolmeselt. Mäletan eredalt, et minu esimene “suurte inimeste” (ehk kirjatähtedega) raamat oli Lindgreni “Vahtramäe Emil”.

Minu lugemise ampluaa on lai – ilukirjanduse klassikateostest eneseabiõpikuteni, kergemast ilukirjandusest tõsisema populaarteaduslike teosteni. Populaarteaduslikest loen nii oma erialaga seotud teoseid (nt Andrea Grignolio “Kes kardab vaktsiine?”), kui ka täiesti teistel teemadel, et pidevalt laiendada oma silmaringi. Eriliseks meelispalaks on ka reaalsete inimeste reaalsed lood, eriti need, kus on läbi tuldud suurtest raskustest.

Lemmikraamatuid on aja jooksul kogunenud päris hulgim. Enamasti on nad pärit eneseabiõpikute valdkonnast, mis on andnud elu ja iseenda mõtestamiseks teistsuguse perspektiivi. Vaieldamatuks lemmikuks sellest valdkonnast on Gelong Thubteni “A Monk’s Guide to Happiness”, mille tõttu olen oma igapäevaste tegevuste hulka lisanud mediteerimise. Ilukirjandusest naudin väga maagilist realismi, nt Mehis Heinsaare loomingut. Elulugudest on vaieldamatuks lemmikuks jäänud Tara Westoveri “Educated”. Populaarteaduslikest nautisin väga Randolph M. Nesse teost “Hea põhjus end halvasti tunda: pilk evolutsioonilise psühhiaatria eesliinile”, mis süvendas minus huvi evolutsioonibioloogia vastu.

Raamatupoodidest külastan neid, mis parasjagu kättesaadavad on, tihti tellin ka internetist, hoian silma peal nii kirjastuste kui ka raamatupoodide sooduspakkumistel. Olles alles vaikselt tudengistaatusest väljumas, on minu eriliseks lemmikuks aga raamatukogud, mille atmosfäär meelitab seal pikemalt aega veetma. Nii mõnigi kord on juhtunud, et olles algselt teose laenutanud, selgub pärast läbi lugemist, et tuleb ikkagi minna poodi, et teos ka endale hankida.

Oma lugemiselamustest (ja veidi ka muudel teemadel) kirjutan ma muuhulgas ka oma blogis – https://katiloog.home.blog.”

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik, malta bichon, vabas õhus ja puu