Allahindlus!

Kes kardab vaktsiine?

Andrea Grignolio

Vaktsiinidest on saanud omaenda edu ohvrid: praegused lapsevanemad ei ole paljusid haigusi näinud ega nendega koos üles kasvanud. Nende jaoks ei ole vaktsiinide mõju kohta antud lubadused ligilähedaseltki nii veenvad, kui need olid aastakümnete eest. Tulemuseks on valeinfo vohamine ja vaktsiinvälditavate haiguste naasmine.

Andrea Grignolio räägib oma raamatus vaktsineerimisvastase liikumise ajaloost ning peatub poliitilistel, evolutsioonilistel, sotsioloogilistel ja meditsiinilistel mõjudel, mis määravad inimeste suhtumise vaktsiinidesse. Ta vaatleb muutusi arsti ja patsiendi suhetes; uurib, kuidas inimesed riski tajuvad ning lükkab teadusele tuginedes ümber levinumad vaktsineerimismüüdid ja süüdistused. Raamatus on toodud hulk praktilisi nõuandeid, kuidas eristada ehtsaid eksperte isehakanutest ja korrektset teavet valeinfost. Siit saavad teaduspõhist tuge ja nõu perearstid, pedagoogid ja kõik teised, kel on vaja selgitada vaktsiinide kasulikkust ning kummutada valeväiteid.

Andrea Grignolio on Itaalia teadlane ja Rooma La Sapienza ülikooli meditsiiniajaloo professor. Ta on avaldanud raamatuid vaktsineerimise ja meditsiiniajaloo teemal ning teeb kaastööd Itaalia ajakirjandusele.

Kirjastamist toetasid SA Eesti Teadusagentuur teaduse populariseerimise projektikonkursi raames ja SEPS (Segretariato Europeo per le Pubblicazioni Scientifiche).

NB! Siit leiab väljatrükkimiseks sobiva plakati: Šarlatani tuvastamise viis reeglit

Väljaande info:
Tõlkija

Annika Tedesco

Teadustoimetaja

Eda Tamm, Evelin Raie, Liisa Saare

Lehekülgi

240

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-688-08-1

Ilmumisaeg

3.00

Laos