Läbi müüdud

Aja lugu ja inimese aeg. Räägitud ja rääkimata lood

Margus Laidre

“Inimkonna senine käekäik tõestab, et suurte, hiljem ajaloolisteks nimetatud muutuste tunnistajad magavad harilikult maha nende alguse, mil asjade käiku oleks saanud veel teistsuguseks pöörata,” kirjutab ajaloolane ja diplomaat Margus Laidre oma raamatus “Aja lugu ja inimese aeg”.

Ja veel:

“Just väikese riigi eeliseks, tema kestmise üheks garantiiks peaks olema laiem silmapiir, elav huvi maailma vastu, mida tuleb vaadata silmade kõrguselt, ei kõrgemalt ega ammugi mitte madalamalt.”

Margus Laidre on inimolu mõtestajana võrdlemisi haruldasel positsioonil: ühelt poolt kahe jalaga rahvusvahelises poliitikas, pikaaegse diplomaadina hästi kursis maailma arengutega; teiselt poolt mõtetega ajaloos, kogenud õpetlasena sügavalt informeeritud Euroopa ajaloo keerdkäikudest.
„Aja lugu ja inimese aeg” on varem mitu monograafiat avaldanud autori esimene esseekogumik, mis pakub korraga nii laiemat vaadet Eesti ajaloole kui ka tähelepanekuid kiiresti muutuvast maailmast. Raamatu lisaväärtuseks on, et Laidre kirjutab – ja nauditavalt! – mitte ainult sellest, mida ta on lugenud, vaid ka sellest, mida ta on kogenud, eriti suursaadikuna Rootsis, Soomes ja Venemaal.
Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm

Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.