Allahindlus!

Hawking ja mustade aukude mõistatus

Luca Novelli

Tuntud astrofüüsikut Hawkingit on võrreldud kolme ajaloo suurima geeniuse, Galileo, Newtoni ja Einsteiniga. Ta uuris musti auke ja otsis vastust kõige keerukamatele küsimustele, mida inimkond on esitanud: kuidas universum sündis? Kui suur see on? Kui kaua see on eksisteerinud? Mis oli enne oli? Kuidas see lõpeb?

See raamat on Hawkingi illustreeritud elulugu päeviku vormis. Stephen alustab oma jutustust lapsepõlvest sõjajärgsel Inglismaal, koos parima sõbra Howardiga majavaremetes mängimisest ning ajaviiteks kellade ja raadiote lahtikruttimisest – aga mitte kokkupanemisest. Seejärel tekib temas huvi universumi vastu, ta õpib ülikoolis, reisib… kuid siis tabab teda kuri haigus. Stephen ei anna alla ja teeb kõigele vaatamata avastused, mis toovad talle kuulsuse.

„Ma ei loobu millestki, mida elu mulle pakub. Osalen konverentsidel, telesaadetes, proovin järele isegi kaalutus olekus lendamise, mida pakub üks kosmosereiside ettevõte. See ettevõte reserveerib mulle ka koha ühele oma esimestest maavälistest liinilendudest…
2014. aastal tuleb minu naise Jane’i raamatu põhjal välja film „Kõiksuse teooria”. Mind kehastab Eddie Redmayne. Ta saab selle rolli eest parima meespeaosatäitja Oscari. Filmi nägemine on minu jaoks tohutu elamus. Ma ei lõpeta leiutamist, fantaseerimist, plaanide tegemist. Teen kaastööd isegi dokumentaalfilmile pealkirjaga „Hüvasti, Maa ehk kuidas koloniseerida planeeti”. Seda võib vaja minna, kui inimkond jätkab Maa ja selle ressursside hävitamist.”

„Hawking” on esimene raamat suurvaimudest kõnelevas sarjas, kus kogu maailmas tuntud teadlased, mõtlejad, ja leiutajad jutustavad minavormis oma elust ja tööst. Raamatud on kirjutatud lastepäraselt ja päevikuna ning rikkalikult illustreeritud. Keerulisemaid sõnu aitab mõista ja meelde jätta viimastel lehekülgedel toodud praktiline sõnaraamat.

Väljaande info:
Tõlkija

Els Heinsalu

Lehekülgi

112

Köide

Pehmekaaneline

ISBN

978-9949-688-28-9

Sari

Suurvaimu sähvatus

Ilmumisaeg

Original price was: 8.00€.Current price is: 4.00€.

Laos

Samast sarjast: