Allahindlus!

Eestimaa rüütelkond. Rüütelkonna peamehed ja maanõunikud

Parun Wilhelm Wrangell, Georg von Krusenstjern

Eestlaste elus mängis Eestimaa rüütelkond – siinsel alal valitsenud baltisaksa aadlikorporatsioon – sajandite vältel vastuolulist rolli. Ühist teed käidi nii heas kui ka halvas. Rüütelkond jäädvustas end meie ajalukku mõjuvõimsa organisatsioonina, mis haldas siinset elu pea igas aspektis. Läbi Eestimaa rüütelkonna sajanditepikkuse arengu toob see ülevaade lugeja ette meie ühise möödaniku tahke, mis nii mõndagi tavapärasest erinevas valguses näitavad.

Wilhelm von Wrangell jutustab Eestimaa rüütelkonna tegevusest enam kui seitsmesaja aasta vältel alates 13. sajandist kuni peaaegu tänapäevani välja. Raamatu koostaja kuulus ühena viimastest põlvkonda, kes elas veel vana rüütelkonna ajal ning tundis selle juhtivaid tegelasi. Tema ajaloolisele ülevaatele järgnevad rüütelkonna tähtsaimate liikmete portreed Georg von Krusenstjerni kogust.

Henning von Wistinghausen, Saksamaa suursaadik Eestis 1991-1995: „See raamat täidab olulise lünga rüütelkonna ajaloos. Parun Wrangelli koostatud ülevaade ei ole tänini tähtsust kaotanud.”

Jaan Undusk, Eesti Teaduste Akadeemia liige: „Eesti Vabariigi Saksa Kultuuromavalitsuse kunagise juhi Wilhelm von Wrangelli kirjutatud Eestimaa rüütelkonna ajalugu on olnud üks usaldusväärsemaid ja nõutavamaid baltisaksa ajaloo teatmeteoseid.”

Saksa keelest tõlkinud Tea Vassiljeva.

Väljaande info:
Lehekülgi

392

ISBN

978-9949-688-09-8

Sari

Baltisaksa ajalugu

Ilmumisaeg

Original price was: 22.90€.Current price is: 5.00€.

Laos

Samast sarjast: