Kuidas me õpime? Miks aju õpib paremini kui mistahes masin… esialgu

Stanislas Dehaene

Inimaju on õppimises ületamatu, aga kuidas õppimine üldse toimub? Kas inimene ikka sünnib puhta lehena või suudame me õppida juba emaüsas? Kui suur osa õppimisvõimest on kaasa sündinud ja kui palju me suudame seda tahtlikult suunata? Aga miks ei suuda masin õppimises ikka veel ületada imikut ega talle isegi lähedale jõuda?
Inimese käsutuses olev õppimise „aparaat“ on otsesõnu imeline ja Dehaene näitab kätte moodused, kuidas seda veelgi tõhusamalt kasutada. Õppimine toetub neljale sambale: tähelepanu, aktiivne kaasatus, vigade tagasisidestamine ja konsolideerimine, ning autor jagab konkreetseid soovitusi, kuidas neid hariduse andmisel parimal moel ära kasutada.

Stanislas Dehaene on Saclay ajukuvamise keskuse kognitiivse neurokuvamise osakonna direktor ja Collège de France’i eksperimentaalse kognitiivse psühholoogia professor.

Kui tahame olla „kõige targem rahvas“, siis see raamat on vajalik teadmiste süst kõigile, kellel ühel või teisel moel on haridusega kokkupuudet.
– Jaan Aru, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor

Kuidas inimene õpib kõige efektiivsemalt? Kas siis, kui teda kindla käega suunata, või siis, kui ta saab kõike uut ise avastada? Tõde, nagu välja tuleb, on kusagil vahepeal. Raamat seletab ära õppimise loogika ja vastab ka olulistele küsimusele, kuidas on eduka omandamisega seotud tähelepanu, aktiivne kaasatus, õppimisnauding ja õigel viisil antud tagasiside.
– Elina Siilbek, haridusjuht ja koolitaja

Vaata veel:
Väljaande info:
Tõlkija

Triin Olvet

Teadustoimetaja

Jaan Aru

Lehekülgi

360

Köide

Kõvakaaneline

Sari

Elav teadus

ISBN

978-9949-688-61-6

Ilmumiskuu

Veebruar

Ilmumisaeg

19.69

Laos

Samast sarjast:

Sulle võib meeldida ka…