Allahindlus!

Kuningriigi otsingul. Francis Drake, Elizabeth I ja Briti impeeriumi ohtuderohke sünd

Laurence Bergreen

Enne, kui Elizabeth I andis Francis Drake’ile ülesande ümber maailma seilata, oli „kuninganna piraat“, El Draque ehk Draakon, nagu hispaanlased teda kutsusid, ehk kõige tagaotsitum – ja edukam – mereröövel, kes eales meresid kündnud.

Punapäine tulise temperamendiga Drake röövis Uuest Maailmast hõbeda- ja kullakoormatega naasvaid Hispaania aardelaevu ning krabas oma kuningannale – ja iseendale – kokku tohutu varanduse. Elizabethi heaks tegi Drake teoks võimatu: aitas vormida Inglismaast, sellest vaesunud ja isoleeritud saareriigikesest, üleilmse impeeriumi.

1580. aastal sai Drake’ist esimene kapten, kes sooritas oma laeval Golden Hind eduka ümbermaailmareisi (Magalhães oli sama üritades hukka saanud). Kaheksa aastat hiljem vastas hulljulge piraat taas Elizabethi kutsele ning aitas lüüa hispaanlaste Võitmatut Armaadat.

Elizabethi ja Drake’i suhe on seni jäänud puuduvaks lüliks meie teadmistes Briti impeeriumi sünni ja tõusu kohta. Bergreeni „Kuningriigi otsingul“ heidab valgust pöördelisele hetkele Suurbritannia ja kogu Briti impeeriumi kujunemisloos, põimides grandioosse ajaloolise teema ja inimlikud kired kaasahaaravaks jutustuseks. 

Laurence Bergreeni (1950) sulest on ilmunud arvukalt ajalooliste isikute biograafiaid, nende seas Casanova, Louis Armstrongi, Al Capone, Marco Polo jt elulood. Samuti köidab teda maadeuurimise teema: ta on kirjutanud Fernão de Magalhãesi, Christoph Kolumbuse ja Francis Drake’i avastusreisidest, aga ka NASA Marsi-missioonist.

Väljaande info:
Autor

Tõlkija

Matti Piirimaa

Lehekülgi

392

ISBN

978-9916-704-22-6

Ilmumisaeg

Ilmumiskuu

Aprill

Original price was: 25.95€.Current price is: 9.00€.

Laos