Allahindlus!

Revali ja Peterburi vahel. Eestimaalaste mälestusi kahest sajandist

Henning von Wistinghausen (koostaja)

KORDUSTRÜKK!

Raamat sisaldab baltisakslaste mälestusi ja kirju, mis hõlmavad ligi kaht sajandit, päädides sakslaste ümberasumisega Molotovi-Ribbentropi pakti tagajärjel 1939 Eestist Saksa Reich´i. Kogumik äratab ellu nii mälestuse sajandite jooksul tekkinud väga spetsiifilisest ja omanäolisest eluvormist, mis kadus 20. sajandi esimesel poolel toimunud murrangutes, kui ka meenutab, et see eluvorm oli kujunenud Lääne- ning Kirde-Euroopa poliitiliste ja kultuuriliste arengute pidevas vastastikuses toimes tänaseni kestva tulemusega – Eesti jäi Euroopa lahutamatuks osaks.

Mälestuste valik ulatub Vene laevastiku epohhiloova võidu kirjeldusest türklaste üle Çeşme merelahingus (1770) selles osalenud parun Hans von Pahleni poolt, tema poja Magnuse kirjadest, mis räägivad 1813 koos liitlaste vägedega Berliini sisse marssinud Napoleoni vastu peetud vabastussõdadest, parun Bernhard von Uexkülli meenutustest, mis hõlmavad ühiseid õpiaastaid Turgenevi ja Bakuniniga Berliinis (1839-1841) kuni Eestimaa aadli elu-olu kirjeldusteni valdavalt 19. sajandi teisel poolel nii linnas kui ka maal. Muuhulgas kõneldakse ka ainsast külaskäigust, mille viimane Venemaa keiser Nikolai II eales ühele eraisikule (paruniproua Isabella von Ungern-Sternberg) Baltikumis tegi.

Henning von Wistinghausen kogus siin avaldatud tekstid kokku mitmete aastate jooksul enamjaolt erakätest ning avaldas need Eestimaa rüütelkonna ülesandel. Kogumik koostati ja toimetati Tallinnas, kus Henning von Wistinghausen oli aastail 1991-1995 esimene Saksa suursaadik Eestis pärast riigi taasiseseisvumist.

Saksa keelest tõlkinud Hanna Miller

Vaata veel:
Väljaande info:
Koostaja

Henning von Wistinghausen

Lehekülgi

432

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-527-88-5

Sari

Baltisaksa ajalugu

Ilmumiskuu

Detsember

Ilmumisaeg

Original price was: 23.90€.Current price is: 15.00€.

Laos

Samast sarjast: