Vodkakuningas. Pjotr Smirnovi ja tema impeeriumi lugu

Linda Himelstein

Venemaal on vodka juba tsaariajast peale kuulunud igapäevaellu sama lahutamatult nagu söögipoolis ja talvepakane. Omal ajal usuti koguni, et seda märjukest on õnnistatud imeliste raviomadustega. Vodka mängis keskset rolli kombetalitustel, lisaks soodustas vodkamajandust tsaarivalitsus, sest alkohol aitas hõlpsasti riigikassat täita.

Smirnovi vodka, üks kõige armastatumaid ja müüdumaid alkohoolseid jooke maailmas, sündis 19. sajandil väikesest Venemaa külast pärit koolihariduseta pärisorja Pjotr Smirnovi tarmu ja taibukuse toel. Varasema sogase ja lehkava vedeliku asemel asus Smirnov tootma selget ja allikaveena sillerdavat vodkat ning maitsestatud nalivkasid. Ettevõtlikust ja nutikast Smirnovist sai Venemaa vodkakuningas, kelle toodangut pruugitakse kogu maailmas rõõmuga tänini.

Linda Himelsteini ohtralt tähelepanu pälvinud ja autasudega pärjatud teos Vene vodkamagnaadist Pjotr Smirnovist ning tema loodud impeeriumi tõusust ja langusest toob lugeja ette visaduse ja leidlikkuse abil tippu rühkinud mehe ühes vastuolulise ajastuga, milles ta elas ja tegutses.

Vaata veel:
Väljaande info:
Autor

Tõlkija

Matti Piirimaa

Lehekülgi

352

Köide

Pehmekaaneline

ISBN

978-9916-704-30-1

Ilmumisaeg

Ilmumiskuu

August

24.90

Laos