Läbi müüdud

Iidses Roomas viie denaariga päevas

Philip Matyszak

Tere tulemast maailma kõige suurejoonelisemasse linna – majesteetlikku, monumentaalsesse ja puhuti dekadentlikku keisrilinna Roomasse! Reisi tagasi aastasse 200 pKr ja tungle Rooma tänavatel koos traaklaste, egiptlastest kaupmeeste ja germaanlastest palgasõduritega. Vaata, kus kaubeldakse eksootiliste vürtside ja veelgi eksootilisemate orjataridega. Uuri, kus on öömajale jäämiseks, einestamiseks või Colosseumis istumiseks kõige parem paik.

Selle fantaasiaküllase reisiteatmiku koostamise aluseks olid Roomas antiikajal elanud inimeste tähelepanekud ja nüüdisaegsed arheoloogialeiud, mis aitasid kujutlustes taastada Rooma linna just niisugusena, nagu see nägi välja oma õitseajal.

Inglise keelest tõlkinud Lii Tõnismann.

Philip Matyszak evib Oxfordi Ülikooli doktorikraadi Rooma ajaloos ning juhatab Cambridge’i Ülikooli Jätkuhariduse Instituudi Vana-Rooma teemalist e-kursust. Ta on kirjutanud raamatud Chronicle of the Roman Republic (2003), The Enemies of Rome (2004), The Sons of Caesar (2006), Lives of the Romans (2008, koos Joanne Berryga), Mithridates the Great (2008), Classical Compendium. A Miscellany of Curious Facts, Bizarre Beliefs & Scandalous Gossip from Ancient Greece and Rome (2009) ning Legionary. The Roman Soldier’s Manual (2009). Raamatule „Iidses Roomas viie denaariga päevas” on Matyszak kirjutanud ka paarilise: „Iidses Ateenas viie drahmiga päevas” (2008; eesti keeles 2010).

Väljaande info:
Autor

Tõlkija

Lii Tõnismann

Lehekülgi

168

ISBN

978-9949-438-87-7

Ilmumisaeg