Läbi müüdud

Kalev ja Lembit. Eesti allveelaevade lugu

Arto Oll

2017. aastal möödus 80 aastat Eesti Vabariigi allveelaevade Kalev ja Lembit kodusadamasse saabumisest. Suurbritannias ehitatud ja enne Teist maailmasõda Läänemere regiooni moodsaimad sõjalaevad Kalev ja Lembit olid Eesti mereväe au ja uhkus, kuigi jõudsid Eesti lipu all sõita kõigest kolm aastat.

„Kalev ja Lembit” annab lugejale ülevaate allveelaevade ajaloost, mererelvastuse arengust ja Eesti sõjalaevastiku olukorrast. Raamat põhineb peamiselt Eesti Riigiarhiivis talletatud arhiivisäilikutel ning sisaldab hulgaliselt väljavõtteid Eesti allveelaevadega seotud dokumentidest, sealhulgas nende ehitamiseks sõlmitud lepingust ja külalisraamatust, ning väärtuslikke ja seni avaldamata fotosid ja põhjalikku infot meeskonnaliikmete kohta. Raamatule kirjutas eessõna Eesti mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

Arto Olli (1985) uurimissuunaks on meresõjanduse areng 19.-20.sajandil, keskendudes Eesti mereväe ajaloole aastatel 1918-1940. Alates 2013. aastast töötab ta Eesti Meremuuseumis teadurina ja oli aastatel 2014-2016 muuseumi mererelvastuse kogu hoidja. Autor on avaldanud artikleid Eesti mereväe teemal, „Kalev ja Lembit” on tema esimene raamat.

Vaata veel:
Väljaande info:
Lehekülgi

272

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-607-20-4

Ilmumisaeg