Läbi müüdud

Mida kala teab: meie veealuste sugulaste siseelu

Jonathan Balcombe

Olete mõelnud, kas teie kalakene akvaariumis tunneb ära teie näo, kui lähete talle süüa andma? Kas kõnekäänd haugi mälu kohta vastab tõele ja kas kalad on üleüldse võimelised mõtlema? Etoloog Jonathan Balcombe annab neile ja paljudele teistele küsimustele vastuse oma neljandas raamatus „Mida kala teab”. Autor viib lugeja sukeldumisreisile jõgedesse, järvedesse ja meredesse, aga ka lompidesse ja akvaariumidesse, kus kõikjal ootavad ees rabavad üllatused. Kas oleksite osanud arvata, et rohkem kui 30 000 kalaliigi seast võib leida kunstnikke, ustavaid elukaaslasi, hoolikaid lapsevanemaid, elukutselisi flirtijaid, kangelasisasid ja -emasid, naudisklejaid ja „kägusid”?

Balcombe keerab levinud arusaamad kaladest kui tundetutest, külma vere ja tuima pilguga elukatest pea peale, näidates neid sotsiaalsete, taibukate, teadlike ja isegi salakavalate olenditena – teisisõnu suuresti samasugustena nagu inimesed ise. „Mida kala teab” põhineb kõige värskematel teadusuuringutel ja tõestab, et kalade elu on sõna otseses mõttes kirev ja kirglik ujumine, mitte ükskõikne ulpimine. Küsige seda kasvõi oma kuldkalalt.

Jonathan Balcombe on USA etoloog ja teaduskirjanik. Ta on töötanud mitmes loomakaitseorganisatsioonis, õppejõu ja lektorina. Balcombe on ajakirja Animal Sentience kaastoimetaja.

Vaata veel:
Väljaande info:
Autor

Tõlkija

Tiina Randus

Konsultant

Aare Verliin, Toomas Saat

Lehekülgi

280

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-607-48-8

Sari

Elav teadus

Ilmumisaeg

Samast sarjast:

Sulle võib meeldida ka…