Kas liblikatel on hambad? Laps küsib, teadlane vastab

Kui Lenin praegu elaks, huvitav, kas päkapikud talle tooksid sussi sisse kinki või mitte? Miks eepose “Kalevipoeg” peategelane nii rumal oli? Kes jookseb kiiremini, kas emane või isane karu? Miks vihmaussid maa sees elavad? Miks Eestis ja isegi Lätis ei ole vulkaane ja maavärinaid? Mida hambaarst hambaaukude sisse paneb? Kui palju tatti mahub ninna? Kuidas mõtted tekivad?

Üks laps jaksab rohkem küsida, kui sada täiskasvanut vastata. Kui emad, isad, õpetajad ja teised uudishimust sündinud küsimustele vastamisel jänni jäävad, tulevad appi teised lapsed – need, kes on jõudnud suureks kasvada ja teadlaseks hakata.

Sellest raamatust leiate kokku 120 küsimust tillukestelt teadlaselt. Teemad ulatuvad ilmaruumist ja maakerast, ehitistest ja leiutistest, loomadest ja taimedest kuni igapäevase elukorralduse ja inimkehani. Küsimustele vastavad teadlased ja arstid, kunagised uudishimulikud jõnglased, kes ei peljanud muudkui küsida ja küsida.

Aitäh kõigile emadele-isadele, õpetajatele ja lastele, kes meile oma küsimusi saatsid ning teadlastele ja arstidele, kes neile vastuste leidmisega tublisti vaeva nägid.


Raamatu ilmumist toetab Eesti Teadusagentuur.

Väljaande info:
Koostaja

Triin Olvet

Kunstnik

Piia Maiste

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9916-704-51-6

Ilmumiskuu

Oktoober

Ilmumisaeg

Sulle võib meeldida ka…