Alternatiivmeditsiin: 150 meetodi kriitiline hinnang

Edzard Ernst

Briti teadlase raamat on teejuht, mis aitab orienteeruda alternatiivsete ravitsejate pakutavate teenuste labürindis ning hoida inimeste tervist ja rahakotti soolapuhumise kahjulike tagajärgede eest.

Raamatu sisu on jagatud kahte ossa. Esimese osa moodustavad kuus peatükki alternatiivmeditsiini tausta ja seonduvate probleemide teemal. Autor selgitab, millised on head (ja millised halvad) tõendid ning mida tähendavad sõnad „platseebo“, „holistiline“, „looduslik“ ja „integratiivne“. Kõne all on ka informeeritud nõusolek, patsiendi valikuvabadus, haiguste ennetamine ja laste alternatiivravi.

Teine, mahukam osa koosneb temaatiliselt jaotatud lühipeatükkidest, mis on pühendatud 150 populaarsele alternatiivravi või -diagnostikameetodile. Igaühe puhul käsitleb autor seitset olulisemat punkti, mida silmas pidada meetodi kasuks või kahjuks otsustamisel. Lisaks annab ta hinnangu meetodi usutavusele, efektiivsusele, ohutusele, maksumusele ning kasu-riski suhtele.

Exeteri ülikooli emeriitprofessor Edzard Ernst on alternatiivmeditsiini uurinud 25 aastat ning koos oma töörühmaga avaldanud sel teemal üle tuhande eelretsenseeritud artikli ja mitu raamatut. Tema tööd on pärjatud kümmekonna auhinnaga, sh 2016. aastal John Maddoxi preemiaga.

Raamatu esmaväljaanne ilmus kirjastuselt Springer 2019. aastal.

Väljaande info:
Autor

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-688-43-2

Sari

Elav teadus

Ilmumisaeg

Samast sarjast: