Allahindlus!

Alternatiivmeditsiin. 150 meetodi kriitiline hinnang

Edzard Ernst

See raamat on tõenduspõhine teejuht, mis aitab orienteeruda alternatiivsete ravitsejate labürindis ja hoida oma tervist ning rahakotti valeinfo ja petlike lubaduste kahjulike tagajärgede eest.

Raamatu esimeses osas selgitab autor, mis on alternatiivmeditsiin ja millega see inimesi ahvatleb. Selgeks saab, mida tähendab tõenduspõhisus, millised tõendid on head (ja millised halvad) ning kuidas on lood eetikaga, sh pädevuse, informeeritud nõusoleku ja patsiendi valikuvabadusega.

Teine, mahukam osa koosneb temaatiliselt jaotatud lühipeatükkidest, mis on pühendatud 150 populaarsele alternatiivravi või -diagnostika meetodile. Igaühe juures käsitleb autor seitset olulisemat punkti, mida silmas pidada meetodi kasuks või kahjuks otsustamisel. Lisaks annab ta hinnangu meetodi usutavusele, efektiivsusele, ohutusele, maksumusele ja kasu-riski suhtele.

Exeteri ülikooli emeriitprofessor Edzard Ernst on alternatiivmeditsiini uurinud 25 aastat ja avaldanud sel teemal üle tuhande eelretsenseeritud artikli ning mitu raamatut. Tema tööd on palju kordi tunnustatud, 2016. aastal pälvis ta John Maddoxi auhinna.

Raamatu esmaväljaanne ilmus kirjastuselt Springer 2019. aastal.

Vaata veel:
Väljaande info:
Lehekülgi

384

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-688-43-2

Sari

Elav teadus

Ilmumiskuu

Aprill

Ilmumisaeg

Original price was: 21.00€.Current price is: 9.00€.

Laos

Samast sarjast:

Sulle võib meeldida ka…