Loovusest ja logelemisest. Nutineedusest, mõttevälgatustest ja laste arengust

Jaan Aru

„Loovusest ja logelemisest“ uurib inimaju võimete piire ning teid, mida mööda saab igaüks neile võimalikult lähedale jõuda. Mis üldse on loovus ja kuidas on see seotud logelemisega? Kust tulevad uued ideed ja kuidas nende saabumist soodustada? Mida teevad nutiseadmed loovusega? Lisaks räägib raamat mõistatuslikkuse otsingutest, psühhedeelikumidest, skisofreeniast ja inimmõistusega manipuleerimisest.

Loovuse viljadeni jõudmiseks on vaja korralikku pingutust, aga sellele tasakaaluks ka omajagu logelemist. Sealjuures on oluline mitte lasta tehnoloogial end piirata, vaid kasutada seda abistajana eesmärkide saavutamisel. Autor annab nõu, kuidas oma elu loovamaks muuta ning mida saavad lapse areneva aju toetuseks teha vanemad ja õpetajad.

„Kõik lapsed, kelle anne kooli ajal üldse ei avane, saaksid koolist rohkem, kui selle keskne ülesanne poleks mitte teadmisi ajju toppida, vaid võimaldada lastel tegeleda eneseteostusega. Tegelikult me ei taha olla „maailma kõige targem rahvas“. Me tahame olla rahvas, kelle iga laps avastab, milleks ta aju tegelikult võimeline on.“

Jaan Aru on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor ning avaldanud hulga teadustöid aju, inimmõistuse ja tehisintellekti alal. Teda on tunnustatud vabariigi presidendi kultuurirahastu noore teadlase preemiaga ja Eesti Teadusagentuuri auhinnaga teaduse populariseerimise eest.


Jaan Aru
KREATIVITÄT UND FAULENZEREI 

Über den Bann der Smartphones, Einfälle und die Entwicklung der Kinder
Textprobe auf Deutsch

Vaata veel:
Väljaande info:
Autor

Kujundaja

Martin Veisman

Lehekülgi

288

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9916-4-1057-8

Ilmumisaeg

Ilmumiskuu

Märts

Kirjastaja

Ajujutud OÜ

24.90

Laos

Sulle võib meeldida ka…