Allahindlus!

Vadin. Hääl meie peas ja kuidas seda kasutada

Ethan Kross

Me räägime iseendaga. Sõnavoog on siseelust lahutamatu: kui olete hääletult korranud meeldejätmiseks telefoninumbrit, olete kasutanud sisehäält.

Paraku kipub sisehäälest saama vadin just siis, kui me teda kõige enam vajame – kui pinge on laes, panused on kõrged ja emotsioonid mässavad. Vadin koosneb tsüklilistest negatiivsetest mõtetest ja emotsioonidest, mis seavad ohtu nii meie tegutsemise, otsustamise, suhted, õnne kui ka tervise. Endasse vaadates loodame abi saada sisemiselt teejuhilt, aga
kohtume hoopis sisemise kriitikuga.

Miks mõnele inimesele tuleb enda sisse vaatamine ja oma tunnete mõista püüdmine kasuks, teine aga läheb täpselt samamoodi talitades hoopis katki? Kuidas halvava stressi tingimustes arukalt mõelda? Vadinast jagusaamiseks ei tule iseendaga rääkimist lõpetada, vaid hoopis rääkida tõhusamalt. Selleks vajalikke vahendeid pole vaja minna kusagilt otsima: need ootavad otse meie nina all.

Ethan Kross on Michigani ülikooli psühholoogiaprofessor ning juhib sealset emotsioonide ja enesekontrolli laborit. Oma teadustöös uurib ta sisekõne mõju tervisele, sooritusele, otsustele ja suhetele.

„Vadina“ tõlkeõigused on müüdud 35 keelde ning selle on aasta parimate raamatute sekka valinud Washington Post, CNN ja USA Today.

Väljaande info:
Tõlkija

Raul Kilgas

Lehekülgi

216

Köide

Kõvakaaneline

Sari

Elav teadus

ISBN

978-9949-688-63-0

Ilmumiskuu

Oktoober

Ilmumisaeg

5.00

Laos

Samast sarjast:

Sulle võib meeldida ka…