Võta vabalt! Ärevuse ajastu käsiraamat

Timothy Caulfield

Me langetame iga päev jaburalt palju otsuseid. Kasvavas sotsiaalses surves saada järjest paremaks annavad oma osa ettevõtted, mis müüvad selleks vajalikke tooteid. Tihti pole täiuslikkuse nimel tehtud sammud ainult mõttetud, vaid lisaks puudub neil ka teaduspõhine alus. Sel juhul on tegu aja, energia ja (tihti) raha raiskamisega.

See raamat on üles ehitatud tavalisel päeval tehtavatele otsustele, ärkamisest uinumiseni. Mõni neist on suhteliselt kergekaaluline ja lõbus: kas avaliku tualeti prill-lauale tasub istuda? Kuidas kõige paremini autot parkida? Kas kolleegi ees auru väljalaskmine on hea mõte? Kas pärast seksi tuleks kaisutada? Teised on tõsisemad ja vastuolulisemad: kas laps võib ise kooli minna? Kas hommikuti tuleks kaalule astuda? Kas liiga vähese lastega veedetud aja pärast peaks end süüdi tundma? See kõik teeb närviliseks ja kütab ärevust.

Hea uudis on see, et paljude igapäevaste otsuste jaoks saab abi teaduselt. Kui me teame, mida otsime, saame teha tõenduspõhiseid otsuseid. Ja kindlasti ei tohi eirata teadust, mis lubab vabalt võtta! Kaaluda tasub iga liigutust, mis muudab päeva vähem hüplikuks, närviliseks ja stressitekitavaks.

Võta vabalt.

Timothy Caulfield on Kanada terviseõiguse ja tervishoiupoliitika teadlane, Alberta ülikooli professor ning teaduskommunikatsiooni aktiivne eestvedaja. Caulfield on avaldanud üle 350 teadusartikli ja pälvinud ohtralt tunnustust. Ta on Kanada kuningliku seltsi, Pierre Elliott Trudeau fondi ja Kanada terviseteaduste akadeemia liige, teeb sageli kaastööd ajakirjandusele, avaldanud kaks menukit ning teinud kaasprodutsendi ja saatejuhina kaasa dokumentaalsarjas „Surma tüssamise käsiraamat“.

Väljaande info:
Autor

Tõlkija

Kristiina Raudsepp

Köide

Kõvakaaneline

ISBN

978-9949-688-41-8

Sari

Elav teadus

Ilmumisaeg

Samast sarjast: